Stomatologia zachowawcza

stomatologia_zachowawcza.jpg

Stomatologia zachowawcza to dział medycyny zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem ubytków tkanek zęba pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego, chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz chorób tkanek przyzębia.
W naszym gabinecie wykonujemy leczenie endodontyczne (kanałowe) włącznie z maszynowym opracowaniem kanałów co znacznie skraca czas leczenia.
Leczenie kanałowe umożliwia uratowanie zęba mocno zniszczonego przez próchnicę.
Przeprowadzamy zabiegi doprowadzające do wyleczenia wszystkich chorych zębów, co jest szczególnie ważne przed różnymi operacjami chirurgicznymi, przeszczepami czy planowaną ciążą.

Wiele zabiegów z innych działów stomatologii jak np. leczenie ortodontyczne czy protetyczne wymagają w pierwszej kolejności wyleczenia zębów z próchnicy (tzw. dziura w zębie). Bardzo wygodne dla pacjenta jest to, że może w jednej przychodni oprócz leczenia ortodontycznego czy protetycznego wyleczyć zęby zahowawczo – skraca to czas leczenia, a pacjent nie musi szukać pomocy i zapisywać się na wizyty w innych przychodniach. Ponadto pacjent ma komfort tego, że przygotowanie do leczenia będzie dokładnie takie jakie być powinno, ponieważ u nas stomatolodzy konsultują się bezpośrednio ze sobą, zatem minimalizuje się ryzyko niewłaściwego leczenia, niezgodnego z planem leczenia lekarza dentysty prowadzącego leczenie.     

Nie od dziś wiadomo że regularne szczotkowanie zębów jest skutecznym sposobem utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Dlatego nasze gabinet oferuje także dla każdego pacjenta profesjonalną pomoc i instruktaż higieny jamy ustnej. Pomagamy w doborze pasty do zębów, płukanki, metody szczotkowania oraz uczymy jak prawidłowo nitkować zęby.