Protetyka stomatologiczna

protetyk_dentysta.jpg

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat protetyka stomatologiczna jako jedna ze specjalności stomatologicznych mocno się rozwinęła. Przełożyło się to oczywiście na wzrost możliwości leczenia. Obecnie uzupełnia się nie tylko braki w uzębieniu, ale również poprawia estetykę i funkcję zębów istniejących. Pojawiły się zupełnie nowe technologie wykonywania uzupełnień protetycznych i nowe materiały. Dzięki nim, odbudowy są bardziej trwałe, przyjazne tkankom jamy ustnej, oraz o bardzo wysokich walorach estetycznych. Do niedawna leczenie pacjentów z brakami zębowymi, było ograniczone do protez aktylowych osiadających, nieco lepszych szkieletowych oraz koron i mostów metalowo porcelanowych. Aktualnie w przednim odcinku szczęki i żuchwy, gdzie estetyka odgrywa nadrzędną rolę, wykonywane są uzupełnienia bezmetalowe. Są nimi korony i mosty na podbudowie cyrkonowej i dwukrzemowo-litowej oraz porcelanowe licówki. Wielką zaletą tych uzupełnień jest ograniczona preparacja zębów w porównaniu do uzupełnień metalowo-porcelanowych. Przy wykonywaniu licówek przez naszego dentystę protetyka szlifowanie zęba jest w granicach szkliwa, czyli bardzo niewielkie. Trwałość powyższych uzupełnień dodatkowo wspomagają nowoczesne cementy kompozytowe. Łączą się one adhezyjnie i tworzą cienką warstwę mędzy zębem a uzupełnienim.
Dużym osiąnięciem współczesnej stomatologii są prace na implantach zębowych. Dzięki nim unika się zupełnie szlifowania zębów własnych. Pacjenci  mają szansę na protezy z bardzo dobrym utrzymaniem, a osoby bezzębne, na odtworzenie całego uzębienia wspartego na implantach, na stałe zacementowanego w jamie ustnej.
Dobrze wykonana praca protetyczna poprawia żucie, mowę, eliminuje nadwrażliwość i ból zębów, często eliminuje bóle głowy, spowodowane wadami zgryzu i brakami w uzębieniu. Poprawa estetyki zębów, a tym samym atrakcyjności uśmiechu poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie .
Stomatolog protetyk w naszym centrum, każdemu pacjentowi, projektuje i przedstawia indywidualny projekt leczenia. To gwarantuje naturalny i piękny uśmiech. Prace wykonywane są z najwyższą starannością i precyzją.

Posiadamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie protetyczne w naszej przychodni stomatologicznej w mieście Ełk.

Piękny i zdrowy uśmiech  pacjentów jest naszą ambicją.