Stomatologia dziecięca

dziecieca.jpg

Pedodoncja czyli stomatologia dzieci jest jednym z działów stomatologii zachowawczej, obejmującym profilaktykę i leczenie chorób zębów i jamy ustnej u dzieci.
Naszym milusińskim oferujemy szereg zabiegów profilaktycznych oraz leczniczych:
- wizyty adaptacyjne w celu nabrania zaufania i wykształcenia nawyków i prawidłowych postaw w zakresie zdrowa jamy ustnej,
- wizyty kontrolne od momentu wyrznięcia pierwszych ząbków mlecznych w odstępach 3-6 miesięcznych,
- fluoryzację (lakierowanie) – zabieg polega na pokryciu całej powierzchni zębów lakierem fluorowym, celem jest zahamowanie próchnicy na powierzchniach zębów.
- lakowanie – zabieg ten polega na wypełnieniu bruzdy zdrowego zęba lakiem szczelinowym w celu spłycenia głębokości bruzdy, ma to na celu ochronę zębów przed próchnicą.
- impregnacja (lapisowanie) jest zabiegiem mającym na celu przesycenie próchnicowo zmienionych tkanek zęba związkami chemicznymi o właściowościach bakteriobójczych i mineralizujących, polega na pokryciu zębów azotanem srebra, który zatrzymuje rozwój próchnicy.
- leczenie próchnicy.

Leczenie zębów u dzieci jest niezwykle istotne, a niestety często zaniedbywane. Przedwczesna utrata mlecznych zębów, najczęściej spowodowana próchnicą, to duże ryzyko wad zgryzu wymagających następnie znacznie bardziej kosztownego i uciążliwego leczenia ortodontycznego.
Próchnica w zębach mlecznych rozwija się znacznie szybciej i przenosi się między zębami.
Stąd apel do rodziców, aby dbali o zęby swoich pociech!